AGNIESZKA
SIKORSKA-CELEJEWSKA
Agnieszka Sikorska-Celejewska

Kiedy byłam mała myślałam, że pisarze to tacy ludzie, którzy umarli dawno temu i zostały po nich tylko książki. Potem kupiłam popularne wówczas czasopismo, które nosiło nazwę „Zygzak” i okazało się, że w środku można przeczytać artykuły napisane przez moją ukochaną pisarkę — Małgorzatę Musierowicz. Tak się ucieszyłam, że z wrażenia napisałam do niej list — i do dzisiaj pamiętam jakim wielkim wydarzeniem było dla mnie otrzymanie odpowiedzi od niej. Od tego czasu wiele się zmieniło, a pojawienie się Internetu znaczniej ułatwiło kontaktowanie się z wybranym autorem, jeśli tylko ktoś ma na to ochotę. Ta strona powstała właśnie po to, by Czytelnicy, którzy przeczytają jedną z moich książek i będą mieli ochotę ze mną o niej porozmawiać, mogli to zrobić. Zapraszam!

Najbardziej nie lubię odpowiadać na pytania skąd jestem i czym się zajmuję, gdyż odpowiedź na żadne z nich nie jest prosta. Dzieciństwo spędziłam w małej, ale bardzo ciekawej wsi (ruiny zamku krzyżackiego!) Papowo Biskupie. Mieszkałam w Chełmnie, Bydgoszczy i w różnych miejscach Trójmiasta, by osiąść (mam nadzieję) na dłużej w Gdańsku, który po prostu uwielbiam, ale z każdym z tych miejsc czuję się w pewien sposób związana.

Pracowałam w bibliotekach szkolnych, prowadziłam różnego rodzaju zajęcia dla dzieci i młodzieży, byłam trenerką Odysei Umysłu. Obecnie skoncentrowałam się na pisaniu o książkach (więcej w dziale Artykuły) oraz ich pisaniu (więcej w dziale Książki).

Więcej o mnie:

Rozmowa na blogu Małgorzaty Wardy
Rozmowa na portalu Biblionetka.pl
Artykuł na portalu Trójmiasto.pl